WordPress dobry i darmowy system CMS

Dobór i praca z właściwym systemem CMS jest bardzo ważnym czynnikiem, który składa się na budowę strony internetowej. Głównymi dwoma punktami, które muszą być spełnione przy doborze systemu CMS to:

  1. prostota obsługi i możliwość samodzielnej administracji przez właściciela strony www;
  2. możliwości systemu i praca, którą trzeba włożyć do stworzenia witryny www.

Oba te podpunkty spełnia . Po pierwsze jest łatwy w obsłudze, administrator bez doświadczenia po 30 minutach szkolenia jest w stanie samodzielnie rozwijać swoją stronę internetową. Tworzyć podstrony, kategorie, galerie oraz rozwijać menu witryny. Uważam to za wielką zaletę WordPressa. Jest to podstawa każdego systemu do zarządzania treścią. Po co komuś system, jeśli sam nie jest w stanie publikować materiałów na swojej stronie. W zasadzie to głównym zamierzeniem takich systemów jest samodzielna administracja. Wyobraźmy sobie, że stworzyliśmy 100 stron internetowych i na każdej natychmiast trzeba dodać jakąś aktualność. Żadna ze stron nie będzie zadowolona, klient bo okres oczekiwania na publikację artykułu oraz koszty rosną, my czyli osoby odpowiedzialne za tworzenie strony, bo nie robimy nic innego poza wprowadzaniem artykułów na stronach www klientów.

Drugi podpunkt czyli możliwości systemu,  również WordPress spełnia swoją rolę. W przypadku 95% stron ten system spełni oczekiwania klientów. Oczywiście jeżeli piszemy dedykowane aplikacje i bardzo skomplikowane projekty wtedy tworzymy własny system CMS, ale w większości przypadków WordPress zapewnia osiągnięcie zamierzonego celu. Tysiące gotowych rozwiązań, możliwości tworzenia samodzielnych wtyczek do systemu to wielkie zalety tego systemu CMS. Główna zasada czym prościej tym lepiej, więc po co sobie utrudniać. Budowa szablonów na potrzeby danego projektu to proces nie pozbawiający nas włosów z głowy. Uważam że najlepszym rozwiązaniem jest tu stworzenie od podstaw własnego szablonu na potrzeby danego projektu strony internetowej. Modyfikacja istniejącego często wiąże się z o wiele większym nakładem prac. Oczywiście setki gotowych i darmowych szablonów, które możemy stosować lub po prostu podglądać godne uwagi rozwiązania.

Atutem WordPressa jest również brak konieczności bardzo dobrej znajomości języka PHP. Nie wymaga to od nas poznania kolejnej z dziedzin potrzebnych do budowy strony www a więc musimy być grafikiem, musimy biegle znać HTML, CSS, JS oraz w stopniu podstawowym PHP i jesteśmy w stanie wdrażać wartościowe strony internetowe. Musimy także znać zagadnienia i elementy wpływające na pozycjonowanie strony. Jak widzimy jest tego trochę, stosowanie darmowego systemu CMS jakim jest WordPress odciąży trochę nasze głowy i pozwoli zająć się innymi elementami składającymi się na tworzenie stron internetowych.

Więcej informacji dotyczących WP znajdziecie na http://wordpress.org/

Osobiście miałem do czynienia z kilkoma systemami CMS i żaden z nich nie oferował mi i moim klientom tyle co WordPress. Jeśli spotkam coś lepszego na pewno napiszę o tym na tej stronie.

Zapraszamy do komentowania artykułu "WordPress dobry i darmowy system CMS" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
3 czerwca, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache

Wszyscy wiem jak ważnym elementem jest szybkość wczytywania się naszej strony internetowej. Dobrze napisana strona www musi ładować się błyskawicznie, świadczy to o dobrej optymalizacji strony, dobrym serwerze oraz ma wpływ na pozycjonowanie naszej strony internetowej. Nikt nie będzie czekał minuty aż nasza strona się otworzy, a na pewno nie zrobi tego użytkownik, który pierwszy raz wchodzi na naszą stronę www. Wtyczka W3 Total Cache naprawdę przyśpieszy działanie naszego WordPressa, …

25 listopada, 2013
więcej

Przydatne pluginy do WordPressa

Chciałbym tu opisać kilka pluginów do WordPressa, które jak dla mnie są nieodzowne przy tworzeniu strony internetowej. Darmowy system CMS jakim jest Wordpess posiada tysiące darmowych i płatnych pluginów, które bardzo ułatwią nam życie. Nie możemy jednak przesadzać z instalacją tych wtyczek, dobrze jest zainstalować te najbardziej przydatne, tak żeby nie zaszkodzić swojej stronie internetowej. Przyznaję, że nie testowałem funkcjonowania strony www, która posiadałaby  100 zainstalowanych pluginów, ale podejrzewam, że …

27 lipca, 2013
więcej

Struktura plików szablonu w WordPressie

Aby stworzyć własny szablon na potrzeby strony internetowej w WordPressie musimy poznać budowę takiego szablonu. W tym artykule przedstawię najważniejsze pliki, które należy edytować  i wyposażyć we własny kod aby nasza templatka była kompletna i gotowa do użycia. Mamy praktycznie nie ograniczone możliwości ustawienia indywidualnego wyglądu i funkcjonalności. Prostota i funkcjonalność systemu CMS jakim jest WordPress pozwoli na stworzenie kompletnej strony internetowej.

2 października, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa