Przydatne pluginy do WordPressa

Chciałbym tu opisać kilka pluginów do WordPressa, które jak dla mnie są nieodzowne przy tworzeniu strony internetowej. Darmowy system CMS jakim jest Wordpess posiada tysiące darmowych i płatnych pluginów, które bardzo ułatwią nam życie. Nie możemy jednak przesadzać z instalacją tych wtyczek, dobrze jest zainstalować te najbardziej przydatne, tak żeby nie zaszkodzić swojej stronie internetowej. Przyznaję, że nie testowałem funkcjonowania strony www, która posiadałaby  100 zainstalowanych pluginów, ale podejrzewam, że funkcjonowanie jej byłoby utrudnione i powolne. Niektóre wtyczki źle znoszą obecność innych, są to rzadkie przypadki ale mają one niestety miejsce. A więc kierując się zasadą czym mniej tym lepiej opiszę kilka bardzo przydatnych pluginów do WordPressa.

Plugin Improved Include Page

Bardzo przydatny plugin dla osób, które samodzielnie tworzą szablony do WordPressa. Plugin pozwala podczepić daną stronę w szablonie, np na stronie głównej chcemy umieścić jakiś moduł z tekstem lub chcemy dodać szybki kontakt na stronie internetowej. Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/improved-include-page/

WP-PageNavi

Kolejna prosta ale bardzo fajna wtyczka, generuje nam stronicowanie stron.  Jeżeli ilość wpisów na stronie www przekracza liczbę, którą określiliśmy w WordPressie plugin generuje nam stronę 1, stronę 2, stronę 3 itd.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/wp-pagenavi/

Google XML Sitemaps

Plugin generujący nam automatycznie mapę naszej strony internetowej. Przyśpiesza i polepsza indexowanie naszych stron w Google i innych wyszukiwarkach. Mamy tu parę przydatnych zmiennych, które możemy modyfikować. Plugin pinguje (informuje) wyszukiwarki o zmianach na naszej stronie www. Możemy wykluczyć kategorie czy podstrony z naszej mapy strony. Plugin umożliwia ustawienie priorytetów dla robotów Google oraz częstotliwość odwiedzania naszej strony internetowej przez roboty indexujące. Wtyczka przydatna dla każdej strony internetowej, jest również pomocna przy pozycjonowaniu strony www.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/

SEO by Yoast

Przydatna wtyczka służąca do pozycjonowania stron www. Dzięki niej ustawimy meta tytuły i opisy dla każdej podstrony czy kategorii naszego serwisu www. Ten plugin posiada sporo bardzo przydatnych funkcjonalności. Bada nam treść pod kątem zawartości słów kluczowych, podpowiada jak pisać artykuły pod dane frazy do pozycjonowania strony www, które nas interesują. Generuję automatyczną mapę strony internetowej. Czyści nam niepotrzebne elementy sekcji head strony. Usuwa i upraszcza adresy kategorii czy podstron. Generuje nam ścieżkę do stepu do danego wpisu (jesteś tutaj: adres.pl./kategoria/wpis.html). Bardzo fajna i znacznie ułatwiająca nam życie wtyczka do WordPressa.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

Disable Admin Bar

Plugin, który usuwa nam panel administracyjny z górnej części strony internetowej. Jest on widoczny wyłącznie dla zalogowanych użytkowników ale mi działa na nerwy i ten plugin rozwiązał moje problemy. Pasek administracyjny psuje wygląd strony a plugin pozbawia nas konieczność tłumaczenia za każdym razem o co tu chodzi.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/disable-admin-bar/

Pluginy No Update i No Update Nag

Wyłącza drażniące informacje o aktualizacjach pluginów, te informacje mamy w danym miejscu w systemie WordPress. Pozbawia nas niepotrzebnego zamieszania, które wprowadzają uciążliwe informacje o aktualizacjach wtyczek czy całego systemu.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/no-update/

Configurable Tag Cloud (CTC)

Wtyczka generująca nam chmurę tagów.  Mamy tu spore możliwości jeśli chodzi o sposób wyświetlania tagów na naszej stronie internetowej. Wielkość czcionki czy kolor w zależności od ilości wątków, które występują w danym tagu. Przydatny i prosty w obsłudze plugin do WordPressa.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/configurable-tag-cloud-widget/

NextGEN Gallery

Naprawdę rozbudowany system galerii dla WordPressa. Plugin pozwala na tworzenie i zarządzanie nie ograniczoną ilością galerii, które możemy umieszczać na naszej stronie internetowej. W bardzo dostępny sposób możemy sortować zdjęcia, ustawiać wielkości ikon, edytować ikony, opisywać oraz tagować obrazy w naszej galerii. Plugin posiada dużą ilość dodatków pozwalających na wprowadzenie ciekawych efektów wyświetlających zdjęcia. Sporym atutem tego pluginu stworzonemu na potrzeby WordPressa jest masowe wgrywanie zdjęć do galerii.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/

Fast Secure Contact Form

Łatwy w modyfikacji plugin służący do umieszczania na naszej stronie www formularzy. Łatwość zarządzania i duża ilość możliwych modyfikacji to główne atuty tego pluginu. Plugin jest dobrze zabezpieczony przed atakami botów spamerskich.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/si-contact-form/

Shortcodes Ultimate

Ostatni plugin, który chciałem tu omówić, ostatni co nie oznacza, że najgorszy. Narzędzie do zarządzania treścią na podstronach naszych stron www. Plugin umożliwią między innymi dzielenie treści na kolumny, dodawanie filmów, tworzenie fajnie wyglądających tabel, przycisków, wyróżnionych boksów z treścią, list, Google map i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc daje duże możliwości autorowi artykułu na wzbogacenie jego treści. Bez znajomości kodu HTML administrator jest w stanie urozmaicić swój tekst.

Więcej informacji: http://wordpress.org/plugins/shortcodes-ultimate/

 

Tak “uzbrojony” WordPress spełni oczekiwania większości użytkowników strony internetowej. Pozwoli na łatwą administrację stroną www a co za tym idzie na jej rozwój. Chętnie poznam Waszą opinię dotyczącą przydatnych wtyczek do WordPressa.

Zapraszamy do komentowania artykułu "Przydatne pluginy do WordPressa" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
27 lipca, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Struktura plików szablonu w WordPressie

Aby stworzyć własny szablon na potrzeby strony internetowej w WordPressie musimy poznać budowę takiego szablonu. W tym artykule przedstawię najważniejsze pliki, które należy edytować  i wyposażyć we własny kod aby nasza templatka była kompletna i gotowa do użycia. Mamy praktycznie nie ograniczone możliwości ustawienia indywidualnego wyglądu i funkcjonalności. Prostota i funkcjonalność systemu CMS jakim jest WordPress pozwoli na stworzenie kompletnej strony internetowej.

2 października, 2013
więcej

Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache

Wszyscy wiem jak ważnym elementem jest szybkość wczytywania się naszej strony internetowej. Dobrze napisana strona www musi ładować się błyskawicznie, świadczy to o dobrej optymalizacji strony, dobrym serwerze oraz ma wpływ na pozycjonowanie naszej strony internetowej. Nikt nie będzie czekał minuty aż nasza strona się otworzy, a na pewno nie zrobi tego użytkownik, który pierwszy raz wchodzi na naszą stronę www. Wtyczka W3 Total Cache naprawdę przyśpieszy działanie naszego WordPressa, …

25 listopada, 2013
więcej

Kategorie, wpisy i strony – WordPress

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność przeprowadzenia szkolenia z zakresu obsługi WordPressa. Szkolone osoby to pracownicy państwowej instytucji, lepiej jednak jeśli nie podam dokładnej nazwy tej instytucji z wiadomych powodów. Jak wiadomo WordPress to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi systemów CMS. Tak naprawdę nie znam łatwiejszego panelu administracyjnego, pozwalającego w takim stopniu zarządzać stroną www. Na szkoleniu było około 12 osób z czego trzy Panie niczego nie zrozumiały. Główna ich bolączka było …

8 grudnia, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa