Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej

Może to brzmi banalnie ale pozycjonowanie strony internetowej należy zacząć od ustalenia fraz na które dana strona www będzie pozycjonowana. Jest to bardzo ważny element, który będzie miał wpływ na sukces naszych zabiegów aby dana stronę internetową wypozycjonować. Za sukces uważam nie tylko osiągnięcie pozycji TOP5 ale przede wszystkim zdobycie potencjalnych klientów, zwiększenie obrotów danej firmy. tylko wtedy pozycjonowanie strony www będzie miało sens. Chyba, że traktujemy to hobbystycznie i naszym celem jest wyłącznie osiągnięcie danej pozycji i nic poza tym.

A więc jak określić frazy na które warto pozycjonować daną stronę. Nie ma tu złotej metody, jest kilka elementów, których suma wyłoni nam dane frazy do pozycjonowania strony internetowej. Musimy wyposażyć się w konto Google, oraz podczepić naszą stronę do Google Analitics, pomoże nam to w zdobyciu bardzo przydatnych informacji o osobach które odwiedzają naszą stronę www jaki i o samej stronie.

Podstawowe pytanie czy nasza oferta jest skierowana do odbiorcy lokalnego, np. strona zakładu fryzjerskiego w Olsztynie, czy oferta obejmuje cały kraj. Nikt z Krakowa nie przyjedzie do zakładu fryzjerskiego w Olsztynie. Zdobycie 1 pozycji pod frazą “fryzjer Kraków” byłoby mało efektywne. Zdobycie 1 pozycji pod frazą “fryzjer Olsztyn” dla zakładu fryzjerskiego w Olsztynie byłoby bardzo wskazane. Zdobycie 1 pozycji pod frazą “fryzjer” będzie niosło o wiele większe koszty niż fraza “fryzjer Olsztyn”. Musimy zwracać uwagę do proporcji między kosztami a efektami pozycjonowania stron internetowych. A więc podstawowy element to lokalizacja naszego odbiorcy.

Jeżeli firma istnieje już na rynku, zbieramy informacje od naszych dotychczasowych klientów. Jakie zadają pytania, jakich fraz używają do wyszukania naszego produktu, co jest najczęściej wyszukiwane. Pomocne tu będą również statystyki Google Analitics. Warto przygotować  3 – 4 frazy do pozycjonowania witryny internetowej. Jeżeli naszą stronę będziemy pozycjonować pod jedną frazę dość szybko skończy się to nałożeniem na naszą stronę filtur (kary), co spowoduje dotkliwy i bolesny spadek naszej pozycji pod daną frazę.

Kolejnym elementem ważnym do doboru odpowiednich fraz to analiza konkurencji. Na jakie frazy pozycjonują się firmy podobne do naszej. Dosyć łatwo określić to np. tutaj https://ahrefs.com/index.php . Bardzo przydatne narzędzie do analizy stron konkurencyjnych. Istnieje wiele systemów które pomogą nam w przebadaniu strony firmy konkurencyjnej lub podobnej do naszej.

Warto też skorzystać z Google AdWords i skupić się na zakładce “Narzędzia i analiza”. Dowiemy się tam jak często dana fraza jest wyszukiwana, jaka jest jej konkurencyjność a więc i koszty czy ilość pracy, potrzebne do wypromowania strony internetowej pod dana frazę kluczową.

Gdy zsumujemy wszystkie zdobyte informacje będziemy w stanie określić frazy kluczowe na które warto aby nasza strona pojawiła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Określenie fraz, które dadzą nam wymierne efekty to bardzo ważny element pozycjonowania strony www.

Zapraszamy do komentowania artykułu "Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
17 czerwca, 2013
Powrót
Komentarze do Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej Webownia 16 października 2013, godzina: 13:05

Początki są bardzo ważne, świetnie, że o tym napisałeś. Szkoda tylko, że tak nie wiele osób o tym pamięta ;/

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www

Jednym z bardzo ważnych elementów składających się na pozycjonowanie stron www jest zbudowanie własnego zaplecza do pozycjonowania. Czym mocniejsze zaplecze tym nasze efekty pozycjonowania stron www będą lepsze. Od razu napiszę, że budowanie słabego zaplecza mija się z celem. Google coraz bardziej skutecznie walczy ze stronami, które nic nie wnoszą, stworzone zostały miliony słabych stron tylko i wyłącznie po to aby można było tam umieścić link do innej witryny. Proces …

1 października, 2013
więcej

Pozycjonowanie stron internetowych a ich tworzenie

Pozycjonowanie stron to nic innego jak sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania. Na pozycję strony ma wpływ naprawdę bardzo dużo elementów, wszystkie one składają się na jedną całość a więc na określenie wartości strony względem danej frazy. Google jasno nie określa jakie elementy mają jaki wpływ. Metodą prób i błędów osoby zajmujące się pozycjonowaniem strony odkrywają te elementy. Ogólnym zamierzeniem było to, że wartościowa strona internetowa z interesującą treścią będzie sama …

6 czerwca, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa