Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www

Jednym z bardzo ważnych elementów składających się na jest zbudowanie własnego zaplecza do pozycjonowania. Czym mocniejsze zaplecze tym nasze efekty pozycjonowania stron www będą lepsze. Od razu napiszę, że budowanie słabego zaplecza mija się z celem. Google coraz bardziej skutecznie walczy ze stronami, które nic nie wnoszą, stworzone zostały miliony słabych stron tylko i wyłącznie po to aby można było tam umieścić link do innej witryny. Proces tworzenia profesjonalnego zaplecza jest jednak pracochłonny ale przynosi pożądane rezultaty. Często linki ze słabego zaplecza “szkodzą” pozycjonowanej stronie. Omówię tutaj cechy dobrego zaplecza do pozycjonowania.

Odpowiednia domena zaplecza pozycjonera

Tutaj nie ma co oszczędzać, domeny regionalne są gorzej traktowane niż te droższe. Nie tak dawno, praktycznie wszystkie domeny regionalne objęte zostały filtrem i straciły na swojej wartości. Jeżeli decydujesz się na budowę zaplecza zainwestuj w dobra domenę. Domeny regionalne czyli tanie są najczęściej wybierane do pozycjonowania ze względów na koszty. Jeżeli ktoś np. posiada 100 domen mowa jest już o sporej sumie pieniędzy. Przez częste używanie domen regionalnych przez osoby pozycjonujące, domeny te są pod lupą Google a musimy robić wszystko aby pozostać niezauważonymi i nagrodzonymi np. filtrem. Kolejna sprawa to idziemy w różnorodność oraz jakość nie ilość.

Serwer zaplecza pod pozycjonowanie

Tu sprawa w cale nie jest taka prosta. Serwer powinien być jak najlepszy, czyli spełniać warunki dla normalnej strony internetowej. Musimy tu pamiętać o różnorodności adresów IP naszych stron www. Jeżeli wszystkie strony zaplecza do pozycjonowania będą postawione na jednym IP, Google szybko to wykryje i uzna za sztuczne działanie promujące daną stronę. Nie wolno między sobą linkować stron postawionych na jednym adresie IP. Oczywiście na każdą stronę możemy wykupić oddzielny hosting ale wtedy koszty rosną nam bardzo. Dobrym rozwiązaniem są tutaj SEO hosty.  Serwery oferujące po kilkanaście adresów IP dla danej strony internetowej. Niestety te serwery bardzo często są zapchane a ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Obecnie jestem na etapie szukania odpowiedniego serwera SEO. Kolejna sprawa to DNS’y, które również warto ukryć, pomocny tutaj może być serwis http://pl.cloudflare.com/ , serwis pozwala na zmianę IP oraz DNS’ów naszych domen.

Systemy CMS

Tak dokładnie systemy nie system. Dbamy o naturalność a więc dobrze będzie jeśli budowane zaplecze pod www będzie stawiane na różnych systemach CMS. Na pewno będzie to wyglądało bardziej naturalnie jeżeli linki do naszej strony będą z różnorodnych witryn internetowych. Mamy tu dość szeroki wybór, warto też pokusić się o stronę nie wyposażoną w żaden system CMS.

Treść naszego zaplecza do pozycjonowania

Oczywiście treść naszego zaplecza do pozycjonowania musi być oryginalna. A więc nie robimy kopię kopi strony, mija się to z celem, szkoda czasu i pieniędzy zainwestowanych w budowę naszego zaplecza. Tutaj przynajmniej dla mnie jest najtrudniejszy element tworzenia zaplecza. Muszą to być strony jak najbardziej “normalne”. Idealnym rozwiązaniem byłaby tak ciekawa treść, która zainteresowałaby użytkowników i skłoniła do dzielenia się informacjami, które znaleźli na naszej stronie, a więc naturalnie ją pozycjonowali. Najlepszym zapleczem jest zaplecze tematyczne, ale co jeśli pozycjonujemy 10 różnych stron, tworzenie zaplecza do każdej podstrony mija się z celem i możliwościami przeciętnego człowieka. Pamiętać należy, że jeszcze czeka nas pozycjonowanie naszego zaplecza. A więc tworzenie zaplecza to nie koniec budowy naszego zaplecza pod .  Skupiamy się na tematach dla nas najważniejszych, tworzymy strony wielotematyczne. Najważniejsze aby nasza treść była wartościowa.

Unikanie Google

Radziłbym nie podczepiać na stronach naszego zaplecza Google Analitics czy Narzędzi dla webmasterów. W ten sposób Google bardzo łatwo wykryje nasze strony i pozna, że ich właścicielem jest jedna osoba. W takim przypadku nasze strony zostaną dokładnie przebadane i “odpowiednio wyróżnione”. Stracimy w ten sposób naturalność naszego zaplecza.

Podsumowanie

Robimy wszystko aby nasze zaplecze było jak najbardziej naturalne i różnorodne. Nasze zaplecze musi wyglądać jak zwykłe strony, których administratorzy wyróżnili i oddali głos na właśnie na stronę, którą pozycjonujemy.

Zapraszamy do komentowania artykułu "Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
1 października, 2013
Powrót
Komentarze do Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www Boob 19 lutego 2014, godzina: 15:07

Odnośnie domen regionalnych mam przeciwne spostrzeżenie. Zauważyłem że po ostatnich update’ach Google sporo z nich zaczęło się pojawiać w TOPach. Mowa oczywiście o dobrych serwisach a nie zapleczu.

Komentarze do Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www Aleksiejs 11 marca 2014, godzina: 17:50

Dobry wpis, mimo, że już trochę czasu od jego napisania minęło to chyba nic w tym względzie się nie zmieniło. Co do serwerów to niestety ze słabym budżetem się nie poszaleje, a przy kilku/nastu stronach i hostingach koszt robi się już sporawy.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej

Może to brzmi banalnie ale pozycjonowanie strony internetowej należy zacząć od ustalenia fraz na które dana strona www będzie pozycjonowana. Jest to bardzo ważny element, który będzie miał wpływ na sukces naszych zabiegów aby dana stronę internetową wypozycjonować. Za sukces uważam nie tylko osiągnięcie pozycji TOP5 ale przede wszystkim zdobycie potencjalnych klientów, zwiększenie obrotów danej firmy. tylko wtedy pozycjonowanie strony www będzie miało sens. Chyba, że traktujemy to hobbystycznie i …

17 czerwca, 2013
więcej

Pozycjonowanie stron internetowych a ich tworzenie

Pozycjonowanie stron to nic innego jak sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania. Na pozycję strony ma wpływ naprawdę bardzo dużo elementów, wszystkie one składają się na jedną całość a więc na określenie wartości strony względem danej frazy. Google jasno nie określa jakie elementy mają jaki wpływ. Metodą prób i błędów osoby zajmujące się pozycjonowaniem strony odkrywają te elementy. Ogólnym zamierzeniem było to, że wartościowa strona internetowa z interesującą treścią będzie sama …

6 czerwca, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa