Pozycjonowanie stron internetowych a ich tworzenie

to nic innego jak sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania. Na pozycję strony ma wpływ naprawdę bardzo dużo elementów, wszystkie one składają się na jedną całość a więc na określenie wartości strony względem danej frazy. Google jasno nie określa jakie elementy mają jaki wpływ. Metodą prób i błędów osoby zajmujące się pozycjonowaniem strony odkrywają te elementy. Ogólnym zamierzeniem było to, że wartościowa strona internetowa z interesującą treścią będzie sama się pozycjonowała a więc zachwyceni ludzie jakimś artykułem będą umieszczać linki (oddawać głosy) na tak dobrą stronę. Jednak firma, która sprzedaje gips nie zainteresuje swoją stroną zbyt wielu internautów. Powstały firmy zajmujące się pozycjonowaniem, których zadaniem jest między innymi oddawanie głosów na daną stronę www.

Głównymi elementami, które mają wpływ na pozycję strony internetowej moim zdaniem są:

  • treść strony;
  • linki prowadzące do danej strony (oddane głosy), ale tu nie jest tak prosto, nie do końca liczy się ilość tych głosów a ich jakość, jeden link z naprawdę wartościowej i w podobnej tematyce jak tematyka naszej strony, jest więcej wart niż 1000 ze słabych witryn;
  • obrazy zawarte na stronie;
  • poprawność kodu HTML i CSS;
  • szybkość ładowania strony;
  • adres IP i jego sąsiedztwo;
  • nazwa domeny.

Są to podstawowe sprawy o które warto zadbać pozycjonując swoja stronę. Najważniejsze z nich to treść i linki, często napotykałem na strony fatalnie napisane a mimo to ich wyniki w wyszukiwarkach były wysokie.

Stworzenie dobre strony to stworzenie strony, która będzie się dobrze pozycjonować, więc jeśli nawet nie jesteś zainteresowany pozycjonowaniem a chcesz budować dobre strony internetowe, powinieneś zapoznać się ze sposobami pozycjonowania, tak aby pewne elementy strony budować w odpowiedni sposób. Tak jak pisałem tutaj, już od momentu projektowania strony internetowej, powinniśmy to robić z myślą o atrakcyjności witryny dla wyszukiwarek. Pisanie kodu HTML i CSS jest kolejnym etapem wdrażania i tworzenie strony nie tylko atrakcyjnej wizualnie ale i wartościowej dla wyszukiwarek.

Jeśli w projektowaniu układaliśmy całą strukturę to w pisaniu kodu musimy starać się o prawidłowość tego kodu,czym mniej kodu tym lepiej. Odpowiednie stosowanie nagłówków <h1> <h2> itd., właściwe opisywanie obrazów, stosowanie atrybutów alt=””, właściwe nazywanie samych plików źródłowych. Na przykład nazwanie logotypu logo.png lub cement-Olsztyn.png.

Ważną sprawą jest zachowanie “równowagi”, czyli strona musi wyglądać jak najbardziej “naturalni”. W zasadzie wszystkie elementy składające się na muszą wyglądać naturalnie. Pisząc tekst dla firmy zajmującej się cementem w Olsztynie, musimy używać tych fraz w treści ale nie możemy przesadzać z ich liczbą. Tak samo sprawy mają się jeśli chodzi o linkowanie, nie możemy wszystkich linków kierować z jednym anchorem, czyli w tym przypadku cement Olsztyn. Jeśli przesadzimy strona zostanie uznana za spam i dotkliwie ukarana.

A więc można stwierdzić, że to wpływanie na wyniki, które ma wyglądać jak najbardziej naturalnie. Przy tworzeniu stron internetowych musimy pamiętać o tej naturalności i np. nie nazywać każdego obrazu na stronie www cement-Olsztyn.jpg, czy dawać wszystkich nagłówków w <h1></h1>, ten znacznik powinien występować tylko raz na stronie internetowej.

Zapraszamy do komentowania artykułu "Pozycjonowanie stron internetowych a ich tworzenie" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
6 czerwca, 2013
Powrót

Komentarze zostały wyłączone.

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej

Może to brzmi banalnie ale pozycjonowanie strony internetowej należy zacząć od ustalenia fraz na które dana strona www będzie pozycjonowana. Jest to bardzo ważny element, który będzie miał wpływ na sukces naszych zabiegów aby dana stronę internetową wypozycjonować. Za sukces uważam nie tylko osiągnięcie pozycji TOP5 ale przede wszystkim zdobycie potencjalnych klientów, zwiększenie obrotów danej firmy. tylko wtedy pozycjonowanie strony www będzie miało sens. Chyba, że traktujemy to hobbystycznie i …

17 czerwca, 2013
więcej

Tworzenie zaplecza pod pozycjonowanie stron www

Jednym z bardzo ważnych elementów składających się na pozycjonowanie stron www jest zbudowanie własnego zaplecza do pozycjonowania. Czym mocniejsze zaplecze tym nasze efekty pozycjonowania stron www będą lepsze. Od razu napiszę, że budowanie słabego zaplecza mija się z celem. Google coraz bardziej skutecznie walczy ze stronami, które nic nie wnoszą, stworzone zostały miliony słabych stron tylko i wyłącznie po to aby można było tam umieścić link do innej witryny. Proces …

1 października, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa