Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache

Wszyscy wiem jak ważnym elementem jest szybkość wczytywania się naszej strony internetowej. Dobrze napisana strona www musi ładować się błyskawicznie, świadczy to o dobrej optymalizacji strony, dobrym serwerze oraz ma wpływ na pozycjonowanie naszej strony internetowej. Nikt nie będzie czekał minuty aż nasza strona się otworzy, a na pewno nie zrobi tego użytkownik, który pierwszy raz wchodzi na naszą stronę www. Wtyczka naprawdę przyśpieszy działanie naszego WordPressa, jeśli tylko mogę, hosting na to pozwala, instaluje ten plugin.

Wtyczka do WordPressa oferuje nam cache przeglądarki, strony, obiektów, bazy danych oraz wspiera takie rozwiązania jak CloudFlare, narzędzie, które również służy do przyśpieszania  naszej strony internetowej. W3 Total Cache poprawia szybkość ładowania witryny, odciąża nasz serwer serwera, odciąża zużycie procesora naszego hostingu. Zmiany faktycznie są zauważalne a strona www z ta wtyczką ładuje nam się bardzo szybko.

Funkcjonowanie W3 Total Cache:

Ogólnie działanie wtyczki polega na tym, że nasza strona jest zapisywana na serwerze w postaci HTML. Nie ma szybszej strony niż zwykła stron, która nie łączy się z bazą danych itd. Wtyczka pozwala nam wybrać metody cashowania naszej strony. Wybór tak naprawdę jest uwarunkowany właściwościami serwerem na którym znajduje się nasza strona internetowa.

Metody cache:

  • Disk
  • Disk: Enhanced
  • Opcode cache (APC, eAccelerator, XCache, WinCache)
  • Memcached

Więcej informacji i samą wtyczkę można pobrać pod adresem http://wordpress.org/plugins/w3-total-cache/

 

Zapraszamy do komentowania artykułu "Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache" oraz odwiedzin strony www Olsztyn.
25 listopada, 2013
Powrót
Komentarze do Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache Kreatorem.pl 29 listopada 2013, godzina: 09:07

Używałem tej wtyczki na kilku blogach. Na początku trzeba było przyzwyczaić się, że strony nie są generowane dynamicznie, ale poza tym – bardzo sobie ją chwalę. Aż wstyd przyznać, że w ostatnio stawianym WordPressie o niej zapomniałem. Idę się poprawić.

Komentarze do Przyśpieszamy naszego WordPressa, W3 Total Cache Michal 01 grudnia 2013, godzina: 12:17

fajna sprawa! dzieki za podzielenie sie informacja!

Dodaj komentarz do tego artykułu

Zobacz także

Kategorie, wpisy i strony – WordPress

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność przeprowadzenia szkolenia z zakresu obsługi WordPressa. Szkolone osoby to pracownicy państwowej instytucji, lepiej jednak jeśli nie podam dokładnej nazwy tej instytucji z wiadomych powodów. Jak wiadomo WordPress to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi systemów CMS. Tak naprawdę nie znam łatwiejszego panelu administracyjnego, pozwalającego w takim stopniu zarządzać stroną www. Na szkoleniu było około 12 osób z czego trzy Panie niczego nie zrozumiały. Główna ich bolączka było …

8 grudnia, 2013
więcej

Struktura plików szablonu w WordPressie

Aby stworzyć własny szablon na potrzeby strony internetowej w WordPressie musimy poznać budowę takiego szablonu. W tym artykule przedstawię najważniejsze pliki, które należy edytować  i wyposażyć we własny kod aby nasza templatka była kompletna i gotowa do użycia. Mamy praktycznie nie ograniczone możliwości ustawienia indywidualnego wyglądu i funkcjonalności. Prostota i funkcjonalność systemu CMS jakim jest WordPress pozwoli na stworzenie kompletnej strony internetowej.

2 października, 2013
więcej

WordPress dobry i darmowy system CMS

Dobór i praca z właściwym systemem CMS jest bardzo ważnym czynnikiem, który składa się na budowę strony internetowej. Głównymi dwoma punktami, które muszą być spełnione przy doborze systemu CMS to: prostota obsługi i możliwość samodzielnej administracji przez właściciela strony www; możliwości systemu i praca, którą trzeba włożyć do stworzenia witryny www. Oba te podpunkty spełnia WordPress. Po pierwsze jest łatwy w obsłudze, administrator bez doświadczenia po 30 minutach szkolenia jest …

3 czerwca, 2013
więcej

Archiwum

Archiwa